Contlex Hifu Fokus Ultrason

Contlex Fokus Ultrason Cihazı (Hifu)

44766

CONTLEX HIFU
Ayrıntılı dosyamızı indirebilirsiniz.

CONTLEX HIFU (Yüksek Yoğunlukla Odaklanmış Ultrasound)
Ameliyatsız Yüz Germe, Cilt Sıkılaştırma ve Gençleştirme, Kaş Kaldırma

HIFU (Yüksek Yoğunlukla Odaklanmış Ultrasound) Sistem ultrasound enerjisi cilde fokuslanmış olarak uygulanmakta, cilt altında derin dermal tabaka ve deri altı fibröz dokuda (SMAS) yüksek sıcaklıkta noktalar oluşturmaktadır. Üç katmanlı lifting etkisiyle, hedeflenen bölgeyi 60-70 derece ısıtarak, yüksek odaklı ultrasound ile 1.5-3.0-4.5 mm derinliğinde termal koagülasyon alanları oluşturarak cilde en uygun derinlikte etki etmektedir.

Derin yapısal dokuya odaklanan bu yüksek sıcak noktalar, cildin kendi onarım mekanizmasını harekete geçirerek, yeni kolajen üretimine başlamaktadır. Böylelikle de, HIFU terapisi iyileşme süreci içinde gevşek ve sarkık ciltde lifting, sıkılaşma ve gerginleşme sağlamaktadır. Cilt germe ameliyatlarında deri altı fibroz (Smas) tabakasına inilip kesiler yapılarak cildin
gerilmesi uygulanırken, Hifu uygulamasında cilt germe operasyonlarındaki aynı hedef dokuda yaratılan yüksek sıcak noktaların tahribatı sayesinde cildin kolajen üretiminde artış ve lifting etkisi ortaya çıkarılmakta olup, ameliyatsız cilt germe sonuçları sağlanmaktadır.

ENDİKASYONLAR

Cilt gerdirme ve gençleştirme
Göz çevresi ve alın kırışıklıkların giderilmesi
Kaş kaldırma
Gıdı yok etme
Üst dudak bölgesi kırışıklıkların giderilmesi
Kolajen revitalizasyonu
Yanak bölgesinde elastisite

Contlex Hifu Sistem Ürünleri Açıklama

CONTLEX HIFU FOKUS ULTRASON

-Yüksek Performans,
-Daha Düşük Sarf Maliyeti

Bir kartuşla 10.000 atış

-Daha Güvenli
-Daha az Ağrılı
-Hasta Memnuniyeti

UYGULAMA ESASLARI

Cildin kalınlığına ve problemine göre, cilt altı bölge 1.5 mm -3.0 mm – 4.5 mm derinlik belirlenerek, fokuslanmış ultrasound enerjisi başlıkdaki kartuşlar ile jel sürülerek, hafifçe baskı ile uygulanır.

HIFU terapisi, cilt yüzeyinden geçerek ve derin yapısal dokuya odaklanarak burada ve hedef bağdoku tabakası bölgesinde yüksek sıcak noktalar yaratır, derin dermal tabaka ve deri altı fibröz dokuda yüksek sıcak noktalara bağlı olarak oluşan sıcaklık
hasarı, cildin onarım mekanizmasını harekete geçirir. Bu bölgede kolajen artışı başlar.

Ciltdeki iyileşme süreci yeni elastin kolajen üretimini destekler ve zaman içinde gevşek ve sarkık ciltde lifting ve gerginleşmeye olanak verir.

Kolajen, derinin sıkı, gergin ve esnek olmasını sağlayan doğal bir proteindir. Yeni kolajen oluşumu vasıtasıyla, yaşlı cilt gençleşmiş bir cilde dönüşmektedir.

Cildin elastikiyetinde artış, cilt sarkma, kırışıklık, çökme ve katlantılarında düzelme, gergin cilt görünümü ortaya çıkar.

HIFU LIFTING

HIFU (Yüksek Yoğunlukla Odaklanmış Ultrasound) Lifting Terapisi Yeni, Güvenli, Basit, Doğal, Cerrahi olmayan, non-invasiv bir lifting ve gençleştirme sistemidir. İyileşme süreci gerektirmez. Yüz, göğüs ve boyun bölgelerine yapılan yaklaşık 20 ile 40 dakikalık bir uygulamayı içerir.

HIFU enerjisi cilt yüzeyinden geçerek, derin yapısal dokuda fraksiyonel bir termal koagülasyon oluşturur.

Ciltdeki iyileşme süreci esnasında, gevşek ve sarkık ciltde lifting ve gerginleştirmeye yol açan yeni kolajen oluşumunu destekler.

HIFU ENERJİSİ UYGULAMA DERİNLİĞİ

HIFU Enerjisi derin cilt tabakasındaki SMAS dokusuna ulaşır ve yaşlanmış cildi gergin ve yenilenmiş cilde dönüştürür.Bu derinlik cerrahi yüz germe operasyonlarında inilen, cilt yüzeyinin tahrip edilmediği alanlardır.

Yalnızca HIFU enerjisi ile derin cilt tabakalarına uygulanabilen bu tür bir terapi fraksiyonel lazer ve mikro iğne yöntemleriyle gerçekleştirilememektedir.

contlex

UYGULAMA ÖNCESİ

HIFU terapisi için ön hazırlık olarak uygulama öncesi yaklaşık 20 dakika önce bir kremle lokal anestezi yapılır.

TERAPİ ESNASINDA

Cilt üstüne ultrason jeli tatbik edilir ve HIFU enerjisi uygulanır.

Terapi esnasında, bazı hallerde hafif bir karıncalanma hissi veya buna benzer hafif iritasyon oluşabilmektedir.

Uygulama yaklaşık olarak tüm yüz için 20 ile 40 dakika arasında sürmektedir.

TERAPİ SONRASINDA

Ciltde daha sağlıklı, canlı, doğal ve ışıltılı bir görünüm kazanılır. İyileşme dönemi yoktur. Normal koşullarda, terapi sonrasında özel bakım gerekmemektedir ve hasta kesintisiz olarak normal yaşamına geri dönebilmektedir.

Bazı hallerde, uygulama sonrasında birkaç saat için biraz kızarıklık, birkaç gün için hafif bir şişlik, hafif karıncalanma ve hassasiyet gözlemlenebilmektedir. Bunların dışında, daha seyrek rastlanan terapi sonrası etkiler
görülebilmektedir.

Kısa dönemde bazı çarpıcı sonuçlar gözlemlenmekle birlikte, vücudun doğal iyileşme sürecinin tamamlanmasıyla 1 ile 3 aylık bir süre içinde terapinin nihai etkileri belirgin hale gelmektedir. Ciltde bir beden küçülme, yaşlanmadan dolayı oluşan sarkmalarda toparlama.

HIFU SİSTEM

image012

CİLT YENİLEME TEKNOLOJİLERİ TEKNİK ÖZELLİKLER

Enerji Türü Yüksek Yoğunlukla Odaklanmış Ultrasonik Ünite
Güç 0.1-2.0 J/cm2 (0.1 adım)
Uygulama Derinliği 4.5mm -3.0mm -1.5mm
Kartuş 7.0 MHz – 1.5 mm
7.0 MHz – 3.0 mm
4.0 MHz – 4.5 mm
7.0 MHz – 4.5 mm (opsiyonel)
Noktalar arası alan 1 -3mm (0.1 adım)
Uzunluk 5 -25 mm (5mm adım)
Elektrik Gereksinimi 220 V AC/60 Hz
Ağırlık 25 kg
Ölçüler 320 X 440 X 1031 mm
Ekran Dokunmatik renkli Lcd Ekran

image016